burger

Мінреінтеграції повідомляє про проведення електронних консультацій

Опубліковано 18 Червня 2021 року, о 11:31

Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, на виконання пункту 2 статті 5 Указу Президента України від 26 лютого 2021 р. № 78 «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», з урахуванням розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 296-р «Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови», розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки» (далі – проєкт акта).

Проєкт акта містить алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки, який складається з тридцяти однієї літери. Зазначений варіант алфавіту розроблено у процесі консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу, з фахівцями Інституту сходознавства ім. А.Ю. Кримського НАН України, Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України, Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського.

Базою проєкт акта є рішення Курултаю кримськотатарського народу 1991-1993 років. Він підтримується Меджлісом кримськотатарського народу, вченими НАН України та освітянами-практиками. Затвердження алфавіту на основі латинської графіки у найкоротший термін також підтримує абсолютна більшість кримськотатарських мовознавців, викладачів закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти, видавців.

Переведення кримськотатарської писемності на латинську графіку передбачається здійснити у період до 1 вересня 2024 року.

План відповідних заходів пропонується зробити складовою Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки з врахуванням Концепції розвитку кримськотатарської мови, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 296-р «Про схвалення Концепції розвитку кримськотатарської мови».

З проєктом акта можливо ознайомитися за посиланням.

Письмові пропозиції та зауваження до проєкту акта можливо подавати до 6 липня 2021 року на електронну адресу: [email protected].

Консультації з питання, що винесено на обговорення надаються за телефоном: (044) 355 14 88.

Відповідальна особа від Мінреінтеграції – Якименко Катерина Володимирівна.