burger

Уряд відкликав законопроєкт про перехідний період з метою його доопрацювання

Опубліковано 25 Січня 2022 року, о 11:00

24 січня 2022 року на позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України відкликав законопроєкт «Про основи державної політики перехідного періоду», схвалений на засіданні Уряду 4 серпня 2021 року. Таке рішення пов’язане з необхідністю його ґрунтовного доопрацювання відповідно до висновку Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційської комісії) від 15 жовтня 2021 року. 

Так, за словами Віцепрем’єр-міністра –  Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, окрім низки критичних зауважень від Венеційської комісії, також існує недостатня підтримка поточної редакції проєкту з боку депутатського корпусу та фахівців.

«Цей проєкт закону є результатом потужної роботи як Мінреінтеграції, так і інших міністерств та державних органів. Водночас, він потребує певних доопрацювань, що гальмує процес його розгляду в парламенті. В ході консультацій і народні депутати, і наші міжнародні партнери також висловлювались на користь доопрацювання закону», – наголосила Ірина Верещук.

Вона також додала, що таке рішення остаточно ухвалене за підсумками її поїздки до Донецької області та у місто Харків.

«Як з’ясувалося після засідання у Харкові, якщо документ лишиться у тому вигляді, в якому він є сьогодні – неможливо буде його розширити аби забезпечити національні інтереси України, і людиноцентричність, як вказували наші міжнародні партнери, і Венеційська комісія зокрема. Змін мають зазнати певні положення, які, в першу чергу, будуть спрямовані на більше «олюднення» законопроєкту», – повідомила Міністр, й зазначила, що міністерство має намір доопрацювати положення, що стосуються прав і свобод громадян.