burger

Мінреінтеграції спільно з Фондом Генерального секретаря ООН з розбудови миру дали старт проєкту для молоді зі Сходу України

Опубліковано 7 Лютого 2022 року, о 17:00

7 лютого в Будинку Уряду Віцепрем’єр-міністр України — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук спільно з Координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані офіційно дали старт проєкту «Залучення молоді зі Сходу України до сприяння соціальної згуртованості, національної єдності та культури діалогу».

«Практична реалізація цього проєкту допоможе залучити нашу молодь зі Сходу України до соціальної згуртованості, національної єдності та культури діалогу. Посилить вона і спроможності й нашого міністерства. Ми хочемо залучити молодь з громад прилеглих до ТОТ районів до суспільного життя, до діалогу з однолітками, зокрема з тимчасово окупованих територій, і показати переваги життя під українським прапором, – зауважила Ірина Верещук.

Реалізація проєкту розрахована на 18 місяців. Його бюджет становить 2 мільйони доларів, які спрямують на підтримку соціальної згуртованості, національної єдності й культури діалогу. Проєкт фінансуватиме Фонд Генерального секретаря ООН з розбудови миру.

За словами Віцепрем’єр-міністра, молодь матиме натхнення від таких можливостей отримувати ресурси і реалізовувати свої ідеї у форматі мікропроєктів, які стосуються, наприклад, постконфліктного врегулювання, чи покращення діалогу у своїх громадах. Вони стануть чудовим кроком у формуванні політики щодо молоді.

Ірина Верещук також додала, що проєкт Фонду розбудови миру ООН підтримуватиме діяльності Українського національного центру розбудови миру, й посилить його спроможності як у напрямку миробудівництва, так і в документуванні найсерйозніших порушень прав людини через тимчасову окупацію.

Зазначимо, що ключовим бенефіціаром від України є Мінреінтеграції. В реалізації проєкту також братимуть участь Міністерство молоді та спорту України, Міністерство культури та інформаційної політики України, молодіжні центри та громадські об’єднання.

Наразі проєкт проходить відповідну реєстрацію в Кабміні. Передбачається, що активна фаза проєкту розпочнеться у квітні 2022-го і основні його заходи відбудуться упродовж цього року.