burger

Ірина Верещук: «Відбувся третій обмін полоненими»

Опубліковано 9 Лютого 2022 року, о 18:49

Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук написала це у своєму Телеграм-каналі.

«За наказом Президента України Володимира Зеленського сьогодні відбувся третій обмін полоненими. Додому повертаються 12 наших військових, одна з яких – жінка-офіцер. Також ми звільнили 14 цивільних, включаючи 9 жінок. Всього 26 наших людей», – повідомила вона.

Нагадаємо, обмін відбувається на виконання наказу Президента України, в межах діяльності Національного інформаційного бюро (НІБ).

НІБ створене на виконання Україною зобов’язань щодо дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року.

Провідною метою НІБ в Україні є збір, централізація та узагальнення інформації про військовополонених та загиблих комбатантів з обох сторін та збір інформації про громадян України, що постраждали внаслідок збройної агресії: утримуваних цивільних осіб, зниклих безвісти, примусово переміщених (депортованих) тощо.