burger

Бізнес-спільнота підтримує впровадження спеціального режиму господарської діяльності на Донбасі

Опубліковано 17 Лютого 2022 року, о 13:09

Законопроєкт №6403 «Про запровадження спеціального режиму господарської діяльності на території пріоритетного розвитку у Донецькій та Луганській областях», який 16 лютого, одноголосно підтримали народні депутати під час засідання профільного Комітету, отримав високу оцінку бізнес-спільноти під час його обговорення.

Як відомо, Віцепрем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук ініціювала консультаційні обговорення законопроєкту №6403 у Краматорську в січні цього року. Тоді з’ясувалося, що підтримують його також і в громадських організаціях.

«Жити та працювати так само як і в інших областях України. Заробляти й почуватися у безпеці. Саме цього зараз потребують мешканці Донеччини та Луганщини. Розроблена експертами, ухвалена Урядом Стратегія економічного розвитку регіону і закони, які забезпечують її реалізацію, створюють кращі передумови для успішного ведення тут бізнесу, збільшення кількості робочих місць, поліпшення добробуту. Наше завдання – дати умови розвитку громадам, що страждають від згубного впливу війни. Переконана, що депутатський корпус підтримає ініціативи, спрямовані на відновлення економічного розвитку регіону», – зауважує Ірина Верещук.

Зазначимо, що документ пропонує новації як реальні моделі розвитку громад у регіоні. Зокрема йдеться про:

  • можливість створювати території пріоритетного розвитку (ТПР) зі спеціальними режимами господарської діяльності в Донецькій та Луганській областях на трьох рівнях (територіальний, рівень громад, прилеглих до окупованої території та індустріальні парки);
  • запровадження Фонду консорціумного фінансування, який залучатиме державні, донорські та кредитні кошти під соціальні ініціативи, важливі інфраструктурні проєкти, страхування воєнно-політичних ризиків у регіоні.

Також зазначений документ визначає органи управління та їх повноваження на ТПР, зокрема правові засади діяльності центрального органу виконавчої влади з питань управління ТПР.

Нагадаємо, законопроєкт «Про запровадження спеціального режиму господарської діяльності на території пріоритетного розвитку у Донецькій та Луганській областях», розроблений в межах Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей, був зареєстрований у Верховній Раді на початку грудня 2021 року завдяки злагодженій роботі Віцепрем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук та очільників профільного комітету парламенту.