burger

Мінреінтеграції спільно з ПРООН провели круглий стіл для посилення соціальної згуртованості у місті Мангуш

Опубліковано 18 Лютого 2022 року, о 18:39

На виконання Указу Президента України від 14 лютого 2022 року №53/2022 «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» та розпорядження Кабміну від 14 лютого 2022 року № 147-р «Про затвердження плану заходів на виконання Указу Президента», Мінреінтеграції проводить упродовж 14-18 лютого на Донеччині й Луганщині круглі столи.

Їхня мета – посилити соціальну згуртованість завдяки впровадженню сучасних методів роботи з конфліктами, апробації практик аналізу конфліктів та розбудови системи реагування на них. Профільні фахівці в активному форматі обговорюють різноманітний досвід вирішення конфліктів мирним шляхом, зокрема за допомогою організації групових діалогових процесів.

Сьогодні представники Мінреінтеграції провели завершальний п’ятиденний діалоговий «марафон» у місті Мангуш, що на Донеччині. Також у роботі цієї ініціативи взяли участь фахівці Геоінформаційної системи моніторингу, аналізу, оцінки та вирішення конфліктів (ГІСМАОВК).

Так, під час усіх круглих столів обговорено підходи для посилення соціальної згуртованості на Сході, зокрема завдяки організації культурних заходів. Крім того, з представниками громад відпрацьовані механізми для упередження та виявлення конфліктів.

Крім того, учасники круглих столів обговорювали діяльність Мінреінтеграції у сфері розбудови Миру та спільні механізми роботи у цьому напрямку.
Зауважимо, що 14 лютого такі круглі столи відбулися у Новоайдарі і Сєвєродонецьку на Луганщині, 15 лютого в Міловому, що безпосередньо на кордоні із РФ, та 16 лютого у м. Сватове на Луганщині. Також 17 лютого проведено два круглі столи у Донецькій області: в містах Костянтинівка та Іллінівка.

Очікуваним результатом організатори круглих столів вважають широке ознайомлення місцевих громад із методиками трансформації конфліктів та знаходження майданчиків діалогу на різних рівнях. Особливий акцент тут – адаптація такого досвіду в громадах, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту та вивчення в них ризиків виникнення конфліктів заради запобігання небажаних наслідків.

#UAразом