burger

Сьогодні з-під вогню вивезли понад 5500 людей – Ірина Верещук

Опубліковано 13 Березня 2022 року, о 18:22

13 березня були заплановані 14 гуманітарних коридорів, однак з них спрацювали лише 9. Про це під час брифінгу розповіла Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Київська область – врятовано 3950 людей

● Місто Бородянка – з третьої спроби вдалося відкрити коридор та врятувати 600 людей, доправивши їх до Житомира.

● Село Перемога Баришівської ОТГ – шляхом напружених перемовин визволено 1000 людей. Вранці окупант не дотримувався своїх зобов’язань і змушував людей повертатися до бомбосховищ.

● Село Велика Димерка – евакуйовано 375 людей, 198 з яких діти.

● Місто Буча – врятовано 600 мешканців.

● Села Димерської ОТГ – загалом вивезено з-під вогню 1000 людей.

Луганщина – врятовано 1600 мирних жителів, зокрема:

● Місто Лисичанськ – евакуйовано 400 людей.

● Місто Рубіжне -350 мешканців.

● Місто Сєвєродонецьк – 600 людей.

● Місто Кремінна – 250 людей доправлено у безпечні місця.

«Всього сьогодні з-під постійних обстрілів нам вдалося вивезти більше 5500 людей. Разом з тим через порушення режиму тиші з боку РФ та недотримання досягнутих домовленостей не спрацювали гуманітарні  коридори у п’яти населених пунктах», – резюмувала Ірина Верещук.

А саме:

● Маріуполь – евакуація зірвалася.

«Цілий день місто страждало від обстрілів і бомбардувань з авіації – але гуманітарний вантаж так і залишився заблокованим”,- розповіда Ірина Верещук.

За її словами, колона автобусів для евакуації з Маріуполя, яка 12 березня виїхала з Запоріжжя, сьогодні через тотальні обстріли не просунулася за маршрутом і залишилася у Бердянську.

“Ми поновимо спробу доїхати, прорватися до рідного Маріуполя вже завтра вранці», – наголосила Міністр.

● З міст Попасна, Щастя та селище Гірське – евакуація не вдалася через постійні обстріли з боку окупантів.

● Місто Пологи Запорізької області – коридор залишився заблокований через постійні обстріли з боку РФ.

Ірина Верещук також вкотре наголосила, що українська влада вимагає від окупантів  звільнити незаконно затриманих агресором осіб.

«Я хочу сказати про людей, які незаконно залишаються у  полоні окупантів. Зокрема – мелітопольський міський голова Іван Федоров. Також досі невідома доля Дніпроруденського міського голови Євгена Матвієва, якого окупанти викрали сьогодні зранку.  У полоні ворога перебуває і рятувальник, який був заявлений як супроводжувач колони та мав дозвіл на перебування саме там, де його схопили окупанти. Мова про Олексія Данченко. І ми вкотре вимагаємо негайно їх звільнити», – підкреслила вона.

Наприкінці Ірина Верещук подякувала енергетикам, для яких був зроблений коридор по лінії ЧАЕС – Лісова. Три дні тривали ремонтні роботи.

“Наші енергетики з Укренерго та Енергоатому, ризикуючи власним життям та здоров’ям, змогли відвернути ризик ядерної катастрофи, яка загрожувала усій Європі. Ми пишаємося Вами!»- відмітила Віцепрем’єр.