burger

«17 березня погоджено 9 гуманітарних коридорів», – Ірина Верещук

Опубліковано 17 Березня 2022 року, о 10:57

Віцепрем’єр-міністр ‒ міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук назвала нинішні напрямки евакуації:

Донецька область

Маріуполь – Запоріжжя.

«Ми звернулися за погодженням цього маршруту і плануємо відправити автобуси із Запоріжжя в Бердянськ для збору людей з Маріуполя, – уточнила Ірина Верещук. – Також запустимо по маршруту автоцистерну з пальним для заправки приватних авто». 

Київська область

Бородянка – Житомир;

Шевченково – Бровари.

«Цими маршрутами плануємо також доставити гуманітарну допомогу – продукти та медикаменти – до населених пунктів Гостомель, Буча, Семиполки, Марківці, Опанасів», – додала Віцепрем’єр-міністр. 

Харківська область

Харків – Вовчанськ.

«Продовжуємо напрацьовувати маршрути поставок гуманітарної допомоги до всіх оточених та заблокованих міст. Також посилюємо роботу з визволення захоплених у полон цивільних громадян. Зокрема, дніпрорудненського міського голови Євгена Матвєєва, голови мелітопольської райради Сергія Прийми, іванківського міського голови Тетяни Свириденко, голови щастинської міської військово-цивільної адміністрації Володимира Тюріна, секретаря скадовської міської ради Юрія Палюха, а також рятувальника Олексія Данченка, заявленого в гуманітарному коридорі, погодженому сторонами та Червоним Хрестом».

Ірина Верещук повідомила, що від сьогодні  створено Національне інформаційне бюро відповідно до Женевської конвенції «Про поводження з військовополоненими» від 12 серпня 1949 року.

Визначено, що Державне підприємство «Український національний центр розбудови миру», яке належить до сфери управління Мінреінтеграції, буде юридичною особою публічного права та виконуватиме функції Національного інформаційного бюро.

«Через Міністерство закордонних справ ми повідомили Міжнародний Комітет Червоного Хреста про створення цього бюро – сподіваємося, що наша робота буде плідною, а головне результативною для людей і сімей, які чекають своїх синів та дочок з полону додому,” – резюмувала Віцепрем’єр-міністр.