burger

Україна створює Національне інформаційне бюро (НІБ) – відповідно до міжнародного гуманітарного права – Ірина Верещук

Опубліковано 17 Березня 2022 року, о 19:30

Рішення про створення Національного інформаційного бюро (НІБ) ухвалене сьогодні, 17 березня 2022 року, під час засідання Уряду України й затверджене відповідним розпорядженням. Про це розповіла Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

За її словами, НІБ діятиме відповідно до міжнародно-гуманітарного права, зокрема ст. 122 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими (ІІІ) та ст. 136 Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни (IV).

«Враховуючи, що Україна є однією зі сторін у цій війні, наша держава в контексті міжнародного права зобов’язана саме так поводитись. Адже Україна є цивілізованою країною й дотримується міжнародних норм.  Національне інформаційне бюро перебуватиме у сфері управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», – зазначила Ірина Верещук.

Ключовою метою діяльності цього органу є збір – усіма можливими способами – та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісті, незаконно затриманих окупантами, у тому числі – і з-поміж мирного населення.

Ірина Верещук до речі наголосила, що – відповідно до офіційних даних Генерального штабу Збройних Сил України — втрати особового складу ворога вже перевищують 14 000 військовослужбовців. Наші захисники щоденно беруть у полон тих, хто незаконно вдерся на нашу територію з 24 лютого поточного року і донині.

«Списки як загиблих, так і військовополонених рф теж складатиме українська сторона. Їхні родини мають знати, куди російська влада відправила їх дітей, чоловіків та братів. Надалі в Україні буде створено «кейс обміну», або обмінний фонд. За допомогою структур МКЧХ, який виступає нейтральним посередником, ми надаватимемо інформацію супротивній стороні», – додала вона.

Така діяльність дозволить Україні вкотре довести злочини росії та в перспективі – активізувати процес обміну як полоненими, так і тілами загиблих.

Вже сьогодні запрацювала «гаряча лінія» Національного інформаційного бюро – 1648 та (044) 287-81-65 (дзвінки із закордону) для первинного збору інформації і комунікації із постраждалими. Лінія також функціонуватиме у месенджерах.

Крім того з 00:00 годин 18 березня запрацює офіційний сайт НІБ.

Наразі оперативно вживаються усі інші необхідні процедури, що дозволять розпочати виконання НІБ означених повноважень.