burger

“Гуманітарні коридори 20 березня: евакуйовано майже 7,3 тисячі громадян”, – Ірина Верещук

Опубліковано 20 Березня 2022 року, о 20:39

На підсумковому брифінгу в офісі Президента України Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук розповіла про перебіг евакуації та роботи гуманітарних коридорів 20 березня. Вона уточнила, що з 7-ми гуманітарних коридорів спрацювало лише 4.

Донецька область

 З Маріуполя до міста Запоріжжя автобусами з Бердянська і приватним транспортом прибуло майже 4 тисячі людей.

Для евакуації маріупольців з Бердянська залучалися 11 автобусів, які вже доїхали до Запоріжжя.

“Завтра зранку плануємо відправити в напрямку Маріуполя ще 5 десятків автобусів із Запоріжжя”, – уточнила Віцепрем’єр-міністр.
Основне місце для посадки в автобуси в Бердянську – площа перед міським спорткомплексом по вул. Мелітопольське шосе, 27.

В місті діє «гаряча лінія»:

+38 050 439 75 29;
3-62-76 та 3-52-52.

На неї можна телефонувати щодо тимчасового розміщення та евакуації до Запоріжжя.

Ірина Верещук повідомила, що сьогодні пройшли переговори, щоб частина автобусів завтра змогла доїхати і провести евакуацію маріупольців з міста Мангуш, а також прибережних населених пунктів в районі Мангуша, зокрема – Мелекино.

“Ще раз хочу акцентувати увагу на тому, що в Бердянську продовжують дозаправляти приватні авто маріупольців, які рухаються по маршруту, – нагадала Віцепрем’єр-міністр.

Адреси для дозаправки: проспект Східний, 4а та вул. Мелітопольське шосе, 87б.

Київська область

 з села Бобрик до Броварів вдалося евакуювати 2 тисячі людей;
 з села Тарасівка до Броварів вивезли понад 1,3 тисячі мешканців;
 з міста Бородянка до міста Біла Церква евакуація знов виявилась зірвана – вже другий день поспіль – через порушення режиму тиші окупаційними військами.

Харківська область

З Харкова вдалося доставити гуманітрану допомогу до селища Рогань. Разом з тим, була зірвана доставка допомоги до селища Мала Рогань.

“Ми отримали інформацію від наших розвідників про заплановану провокацію з боку окупаційних військ, – проінформувала Ірина Верещук. – Вони мали намір захопити гуманітарну колону. На жаль, не вдалося упередити такі плани окупантів стосовно колони з гуманітарною допомогою для міста Вовчанськ”.

Отже, попри усі домовленості, окупант продовжує вести себе як терорист, наголосила Віцепрем’єр-міністр.
“Ми ведемо переговори про повернення наших людей”,- підкреслила вона.