burger

«Фільтраційні табори путіна: все, як у нацистів» – Ірина Верещук

Опубліковано 21 Березня 2022 року, о 12:47

Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук в ефірі телеканалу «1+1» прокоментувала ситуацію з біженцями в оточеному російськими військами Маріуполі.

«Наразі найскладніша ситуація на лівобережжі Маріуполя, – повідомила вона. – Ця частина міста відрізана від решти і не контролюється нашими військами. Евакуюватися жителі можуть лише у бік невизнаних ДНР та ЛНР, куди вони їхати не хочуть».

Вона порадила людям діставатися власними силами до селищ Нікольського (місце збору школа № 2) і Юріївського. Це ті населені пункти, куди був отриманий дозвіл.

«Але ми не впевнені, що вдасться реалізувати цей гуманітарний коридор, – сказала Ірина Верещук. – Інакше як тероризмом все це назвати не можна. Росія змушує людей йти в бік так званої ДНР. Там є фільтраційні табори, де відсіюють благонадійних та неблагонадійних. Роблять усе так, як свого часу робила нацистська Німеччина: примушують людей роздягатися, обшукують, порпаються в речах, принижують».

На переконання Віцепрем’єрки, Україна має постійно повідомляти світу про такі факти.

«Путін – терорист № 1, а росія – це держава, яка фінансує тероризм. Це має міжнародну кваліфікацію і наші союзники та партнери добре знають, які покарання застосовуються за такі злочини», – резюмувала Ірина Верещук.