burger

Збережімо світову демократію, захистімо права й свободи людини! – Ірина Верещук звернулася до американців

Опубліковано 26 Березня 2022 року, о 15:58

З початком повномасштабного вторгнення росіян порушені та щодня зневажаються фундаментальні людські права кожного жителя України. Зокрема, щонайменше півмільйона українців терміново потребують наразі відкриття гуманітарних коридорів. Про це  в ефірі інформагенції  «Bloomberg» заявила Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Вона констатувала, що в багатьох випадках окупант не дає українській стороні дозволу на доставку медикаментів, продуктів харчування та іншого необхідного, – як і дозволу евакуювати людей.

«Я уповноважена Президентом України на проведення перемовин із російською стороною. Вона ніколи не дотримується взятого на себе слова. Ввечері обіцяють відкрити коридори – а вранці можуть розстрілювати місце збору людей. Вони можуть не дозволити людям виходити з підвалів та бомбосховищ або захопити гуманітарну колону, яка рухається. путін воює з жінками та дітьми, беручи їх у заручники. Ігноруючи міжнародне гуманітарне право, він депортує їх до росії і не зважає на прохання світових лідерів про відкриття гуманітарних коридорів. Його мета – знищити цивільне населення і зламати волю до спротиву», – констатує міністерка.

За її словами, зараз багато залежить від позиції світових лідерів, які спостерігають за розвитком ситуації в Україні та за гуманітарною катастрофою, яка у нас поглиблюється.

Віцепрем’єр-міністр наголошує, що Україна не може потерпіти поразку від путіна,  адже це стало б поразкою всього цивілізованого світу. Вона закликає згуртуватися і допомогти українцям у боротьбі з агресором.

«Допоможіть зберегти демократію у світі, зберегти міжнародне право та конвенції – все те, що захищає права і свободи людини, те, що так складно формувалося та відстоювалося після Другої світової війни», –  звернулася до американської авдиторії очільниця Мінреінтеграції.