burger

Російські боєприпаси біля ЧАЕС здетонують в будь-яку мить – ООН має вжити негайних заходів по демілітаризації зони – Ірина Верещук

Опубліковано 30 Березня 2022 року, о 11:57

Неможна допустити повторення Бєлгорода на ЧАЕС!  Прецедент на військових складах під російським містом Бєлгород вкотре показав надзвичайний рівень небезпеки, яку несуть росіяни у своєму непрофесійному поводженні з вибухонебезпечною зброєю, наголосила Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Нагадаємо, там здетонували боєприпаси, в результаті потужних вибухів постраждали люди.

Віцепрем’єр-міністр нагадала, що у зоні відчуження навколо ЧАЕС російські окупанти наразі створили величезний склад боєприпасів. Вони можуть також здетонувати в будь-яку мить. А це – колосальна екологічна катастрофа, жертвами якої ризикують стати сотні мільйонів жителів Європи.

«Ситуація у Бєлгороді – це приклад типового для росіян нехтування технікою безпеки та масового використання небезпечних та непридатних боєприпасів часів Другої світової війни,- звернула увагу Ірина Верещук.- Лише учора Генштаб ЗСУ попереджав про загрозу детонації боєприпасів, величезний склад яких рф облаштувала біля ЧАЕС».

Російські окупанти мають якнайшвидше вивести війська з Чорнобильської зони – у контексті ядерної безпеки, наголосила Віцепрем’єр-міністр.

«Ми вимагаємо від Радбезу ООН негайно вжити заходів по демілітаризації зони відчуження ЧАЕС та введення туди спецмісії ООН! Тільки так можна усунути ризики повторення аварії на станції у результаті недбалого поводження зі смертельно небезпечними боєприпасами російськими окупантами!» — закликала Ірина Верещук.