burger

Одна цистерна води на все місто – якщо їй пощастить доїхати. Реалії прифронтової Луганщини

Опубліковано 3 Травня 2022 року, о 20:44

Сєвєродонецьк за добу витримав вісім артилерійських обстрілів. Минулої ночі пошкоджень зазнали три будинки в старих районах міста. А вже вдень снаряди потрапили у дві багатоповерхівки та складське приміщення.

В одній із квартир боєприпас, на щастя, не розірвався. Його знешкодили піротехніки. З-під завалів витягли три людини… Такі події щодоби протягом останніх двох з половиною місяців переживають жителі прифронтових населених пунктів Луганщини. Область тримається на межі можливостей.

Станом на 3 травня

ЛУГАНЩИНА

Упродовж минулої доби росіяни 25 разів відкривали вогонь по житлових масивах області. Найбільше – по Сєвєродонецьку, Рубіжному, Попасній, Гірській громаді. Сьогодні – по Врубівці, Оріховому, Золотому та Гірському.

Централізоване водопостачання у всіх населених пунктах відсутнє через руйнування насосних станцій, колекторів та знеструмлення інфраструктурних об’єктів. Питну воду доставляють гуманітарні штаби і ДСНС. Або запускають свердловину при наявності палива і електрогенератора. Минулої доби, наприклад, рятувальники розвезли по домівках, бомбосховищах і підвалах 20 тонн води. Найбільш кричуща ситуація в Сєвєродонецьку. Там залишилася справною лише одна цистерна, яка без перерви курсує містом.

Не краща ситуація і з електро- та газопостачанням. Наразі в області знеструмлені 42 населених пункти – 29 повністю та 13 частково. Це загалом 99,3 тис. споживачів. Без блакитного палива – вся область, окрім шести населених пунктів, всього 45,3 тис. абонентів.

Порахувати зруйновані будинки та інфраструктуру неможливо. За останню добу загарбники пошкодили 5 будинків у Сєвєродонецьку, у Гірській громаді – щонайменше 12, в Оріховому – 10, в Золотому – 2. Однак точна кількість невідома: російські загарбники штурмують населені пункти цілодобово.

Яскравий штрих. Для того, щоб зберегти історію регіону та його жителів, обласна військова адміністрація прийняла рішення евакуювати майже всі документи Національного архівного фонду Луганщини. Врятовані всі метричні книги, сповідні відомості, книги актів державної реєстрації цивільного стану тощо.

До їх порятунку було докладено чимало зусиль та ресурсів, залучалися військові, поліція, волонтери. Евакуація відбувалась в дуже складних умовах під щільними обстрілами.

Звертаємо вашу увагу, що в публікації використані дані з офіційної Фейсбук-сторінки Луганської ОДА та з офіційного Телеграм-каналу керівника Луганської обласної військової адміністрації. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.