burger

Блокують «дорогу життя», грабують школи й лікарні – ворог, як він є

Опубліковано 11 Травня 2022 року, о 21:01

На Луганщині ворог закріпився на позиціях, з яких зручно вести прицільний обстріл багатьох об’єктів та транспортного сполучення. Останні випадки руйнувань – Попаснянський районний водоканал та високовольтна лінія електропередачі поблизу Лисичанська. Місце аварії постійно під вогнем, тож провести його обстеження та ремонт наразі неможливо.

Станом на 11 травня

ЛУГАНЩИНА

Через російське вторгнення на Луганщині знеструмлені 43 населених пункти – 128,3 тис. споживачів. Централізоване водопостачання відсутнє по всій області: воду можна тільки підвозити. Цим щоденно займаються рятувальники.

Щодо газу – зручніше навести кількість тих, хто його має, а це лише 6 населених пунктів (три повністю та три частково) – 45, 4 тис. абонентів. Наразі Луганщина живе взагалі без комунікацій. У вільних населених пунктах немає світла, води, газу та мобільного зв’язку.

Окупанти продовжують обстрілювати надважливу дорогу Лисичанськ – Бахмут. По ній завозять гуманітарні вантажі для тих, хто залишився, а це понад 40 тис. мешканців. Їх евакуацію не проводять через ризик для життя.

Мета росіян – відрізати Луганщину від інших областей, закрити дорогу, якою проходить евакуація та завозяться гуманітарні вантажі. Щойно Збройні Сили України відкинуть окупантів від дороги на відстань, з якої ті не зможуть діставати до «дороги життя», евакуація поновиться.

Тривають бої навколо Попасної, у Рубіжному та Воєводівці, досі гаряче у Білогорівці, де наші захисники продовжують вести бої.

Ворог здійснював безрезультатні штурмові дії в районах Нижнього, Тошківки та Оріхового.

Нещодавно окупанти відкрили вогонь по Гірському. Потрапили в будівлю обласної спеціалізованої школи, де навчались діти з особливими потребами. Це був заклад з сучасним ремонтом та новим обладнанням. На щастя, вихованців встигли заздалегідь евакуювати.

Сєвєродонецьк – без блакитного палива, знищено готель, третина будинків не придатні для проживання. У Врубівці знищено шість житлових будинків та будинок культури. В Рубіжному – три багатоповерхівки, у Лисичанську – дві. Цей список можна довго продовжувати.

З Кремінної російські загарбники вивозять обладнання з лікарень та шкіл. Після окупації міста на плацу Луганського обласного військового ліцею вони повісили свій прапор та вишкребли з фасаду напис: «Слава Україні!». Потім “обчистили” всі приміщення. Сучасну комп’ютерну, офісну та іншу техніку вивезли до росії. Виносили все з казарм, їдальні, складських приміщень. В пошуках наживи обстежили кожен сантиметр освітнього закладу.

Школи міста теж «звільнили» від майна.

Така ж доля спіткала й медичне містечко. Місцеві розповідають, що росіяни були шоковані оснащенням наших лікарень. Тож, вже в перші дні окупації почали демонтувати обладнання та перевозити до Луганська і росії.

В публікації використані дані з офіційної Фейсбук-сторінки Луганської ОДА та з офіційного Телеграм-каналу керівника Луганської обласної військової адміністрації. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.