burger

Хочуть жити, а мусять виживати – як потерпає від окупантів Донеччина

Опубліковано 20 Травня 2022 року, о 17:47

Минулої доби війська російського агресора обстріляли 13 населених пунктів на Донеччині. Загинули й отримали поранення мирні люди, руйнувань зазнали понад 30 цивільних об’єктів. Найбільшу активність росіяни виявляють на півдні та в центрі області – від Великої Новосілки до Очеретиного. Не гребують і забороненими боєприпасами: в Авдіївці фосфорними бомбами вщент випалили школу. Раніше тут навчалися понад дві сотні дітей, сюди часто навідувалися гості з різних куточків країни та з-за кордону. Тепер тут самі руїни.

Станом на 20 травня

ДОНЕЧЧИНА

Суттєвої шкоди було завдано Костянтинівці: також зруйнована школа, пошкоджено Центр дитячої та юнацької творчості та щонайменше 28 житлових будинків. Загалом від 24 лютого росіяни пошкодили та зруйнували в області 416 закладів освіти, у тому числі 181 дитсадок, 191школу, 23 заклади професійно-технічної освіти і 21 виш.

Під обстріли цими днями потрапляли Очеретине, Новобахмутівка, Велика Новосілка і ще кілька сіл громади. Черговий авіаудар російські загарбники завдали по Бахмуту. Ракети влучили у п’ятиповерхівку, приватний будинок та адміністративну будівлю. З-під завалів витягли 6 людей.

Вимушена переселенка із Зачатівки розповідає, що вибиратися із окупованого та вщент розбитого села їй було вкрай важко. Повз її будинок проїжджали люди і вони погодилися взяти її з собою. Сподівань «проскочити» було мало. На російських блок-постах людей не надто хочуть пускати до неокупованої України. Тому обшукують, проводять так звану фільтрацію.

З 24 лютого вона та її сусіди сиділи в селі у підвалах без їжі, води, світла, газу та зв’язку. Зараз в селищі залишилося небагато літніх людей. Вони бояться виходити на вулицю, сплять одягнені. Бо росіяни та «ДНРівці» мають погану звичку вештатися п’яними по дворам і стріляти.

Загалом своєчасна евакуація дозволила врятувати сотні життів. Із 73 тис. мешканців Бахмута у місті наразі залишаються трохи більше 20 тис.. Завдяки цьому вдається уникати великої кількості жертв. Від початку повномасштабного вторгнення на Донеччині загинули 397мирних жителів, поранення отримали 1,1 тис. Цифри наведені без врахування Маріуполя та Волновахи.

Загалом гуманітарна ситуація у прифронтових містах і селах області лише погіршується. Проблеми зі світлом, газом, водою не зникають навіть попри величезні старання фахівців відповідних служб.

Протягом двох останніх діб спеціалісти ДТЕК «Донецькі електромережі» відновили постачання струму до 6,6 тис. абонентів у 19 населених пунктах Бахмутського, Покровського, Волноваського та Краматорського районів. Натомість без світла досі залишаються 277. Найскладніші напрямки – Лиманський, Авдіївський, Мар’їнський, Торецький, Бахмутський та Великоновосілківський. Через бойові дії тут постійно пошкоджується електрообладнання. Фахівці чекають на дозвіл проводити ремонти.

Після чергових російських обстрілів фахівці АТ «Донецькоблгаз» зафіксували стрімке зростання миттєвих витрат блакитного палива. За деякими напрямками майже у 50 разів понад норму. Довелося перекривати його подачу відразу на кількох об’єктах постачання. Масштаби руйнувань навіть уявити складно: один з газопроводів має діаметр понад 500 мм. Відтак без газу залишилися ще майже 8 тис. абонентів у трьох населених пунктах. А напередодні були зруйновані мережі, що подавали блакитне паливо для 233 домогосподарств. Встановити ж загальну кількість тих, хто потерпає без нього, неможливо.

Знеструмленими внаслідок бойових дій залишаються більшість об’єктів водопостачання КП «Компанія «Вода Донбасу». Це Донецька фільтрувальна станція; комплекс насосних станцій каналу Сіверський Донець-Донбас, насосна станція Південно-Донбаського водопроводу, всі об’єкти Волноваського ВУВКГ. З 18 фільтрувальних станцій компанії функціонують 15. Населення прифронтових міст і сіл користується переважно привізною водою.

У публікації використана інформація з офіційного веб-сайту Донецької обласної державної адміністрації та дані з Телеграм-каналу очільника Донецької ОВА. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.