burger

Терор, залякування і мародерство: як окупанти «денацифікують» Миколаївщину

Опубліковано 23 Травня 2022 року, о 18:03

Селищем Кандибине Новоодеського району Миколаївської області російські окупанти пройшлися ще у перші дні війни. Місцеві розповідають, що їхні «Гради» стояли за кількасот метрів від житлових будинків. При появі на горизонті цивільних відкривали вогонь без попередження.

Станом на 23 травня

МИКОЛАЇВЩИНА

У Кандибиному окупанти насамперед облаштували бліндажі та кілька снайперських точок. Для цього навіть познімали вікна з будівель тутешньої ферми. Коли зголодніли, – пішли мародерити магазин. Він виявився порожнім. Тоді пішли по дворах. Стріляли домашніх тварин, відбирали посуд і шукали алкоголь. А ще – гасали на танку поміж хат та до сусідніх Гур’ївки і Костиці. Зараз селище вільне, але наслідки «господарювання» російської армії його мешканці ліквідовують досі.

Минулої доби російські війська знову обстріляли один з районів Миколаєва, а також Широківську та Березнегуватську громади. Під обстріл касетними боєприпасами РСЗВ «Смерч» потрапив приватний житловий сектор. Пошкоджено подвір’я та будинки цивільних громадян. Поранено та вбито домашніх тварин. Обстрілюючи мирне населення, ворог вкотре намагається залякати миколаївців.

З початку російського вторгнення на Миколаївщині пошкоджено частково або повністю 3,6 тис. цивільних об’єктів.

З них:

житловий фонд – 2,5 тис.,

медичні заклади – 33,

навчальні – 190,

заклади культури – 86,

промислові підприємства – 35,

об’єкти життєзабезпечення: газо – 145, електро – 284, водо – 16, теплопостачання – 53,

інші невійськові об’єкти – 204.

Наразі в області тривають роботи з відновлення газо- та електропостачання у постраждалих внаслідок війни населених пунктах.

Натепер без блакитного палива перебувають 3,7 тис. споживачів. Подачу електроенергії, води та відведення стоків припинено в 92 населених пунктах Баштанського та Миколаївського районів.

Через небезпеку для життя Миколаївщину залишили 21,7 тис. людей. Найбільше виїхали з Вознесенського (1,2 тис.), Баштанського (4,1 тис.) та Миколаївського (318) районів. Прямували переважно до Паланки (7,6 тис.), Одеси (7,1 тис.) та інших (1,4 тис.) населених пунктів. В закладах тимчасового розміщення обласного центру наразі перебуває 388 внутрішньо переміщених осіб.

У публікації використана інформація з офіційної Фейсбук-сторінки Миколаївської обласної державної адміністрації. Оскільки бойові дії на території області тривають, навести повну і точну статистику щодо ситуації на непідконтрольних територіях наразі неможливо.