burger

За українською програмою: діти на ТОТ зможуть вчитися у школах дистанційно

Опубліковано 31 Серпня 2022 року, о 10:30

З наближенням нового навчального року окупаційна «влада» Херсонщини все частіше заявляє про наміри відкрити кількадесят шкіл з навчанням за російською програмою. Щоб змусити людей на тимчасово окупованих територіях віддавати дітей на таке «навчання», росіяни використовують погрози та обіцянки виплат.

Проте, більшість батьків розуміють: це не освіта, а примітивна русифікація. Тому за можливості виїжджають разом з родинами в інші регіони.
Очікується, що 1 вересня до шкіл Херсонщини підуть лише 25-30% учнів від їх довоєнної кількості. Попри це, загарбники звезли в область російських «педагогів», які нібито вестимуть частину предметів.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що навіть у такій ситуації діти на ТОТ зможуть навчатися за українською програмою дистанційно:

• у місцевій школі;
• у школі, розташованій на підконтрольній Україні території.

Тим часом більшість українських вчителів Херсонщини не погоджуються на співпрацю з окупантами, усвідомлюючи настання кримінальної відповідальності за такі дії.

Як уже повідомляло Мінреінтеграції, кримінальна відповідальність за колабораціонізм та пособництво рф була запроваджена в Україні навесні цього року. Міністерство також напрацювало законопроєкти, що визначають, яка діяльність на ТОТ правомірна, а яка є колабораціонізмом та буде покарана.

Нагадаємо, раніше Віцепрем’єр Ірина Верещук закликала педагогів навчальних закладів усіх рівнів на тимчасово окупованих територіях не працювати на окупантів, а переїжджати на підконтрольну Уряду України територію.