burger

Крим – це Україна: Мінреінтеграції взяло участь у комітетських слуханнях ВРУ на тему деокупації півострова

Опубліковано 23 Вересня 2022 року, о 18:06

Заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій – Уповноважений з питань ВПО Павло Козирєв доповів про стан виконання плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя. Слухання проводив Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Наразі Мінреінтеграції веде облік збитків, завданих державі та фізичним і юридичним особам внаслідок збройної агресії російської федерації.

Також розробляється законопроєкт щодо скасування адміністративної відповідальності за несвоєчасне отримання паспортів громадянина України мешканцями Криму та м. Севастополя під час тимчасової окупації.

Крім того, опрацьовується можливість впровадження онлайн-сервісів:

·        для подання заяви на отримання одноразової грошової допомоги або коштів на правову допомогу українцям, які незаконно позбавлені свободи рф чи окупаційною адміністрацією, і членам їхніх родин;
·        для вивчення мов корінних народів (відповідно до шкільної програми);
·        підписання декларації з лікарем та отримання консультації лікаря громадянами України, які проживають на ТОТ.

Нагадаємо, внутрішньо переміщені особи з АР Крим і м. Севастополя мають право на грошову допомогу нарівні з іншими переселенцями.