burger

Дитину депортували окупанти – що робити? Юридичні поради від НІБ

Опубліковано 6 Листопада 2022 року, о 12:16

Якщо таке сталося, насамперед, треба діяти раціонально та ефективно. Не піддавайтесь паніці та намагайтесь зібрати якомога більше інформації про незаконно переміщену дитину.

Національне інформаційне бюро нагадує алгоритм дій:

1. Зберіть та повідомте дані про депортовану дитину та обставини таких подій: ПІБ дитини, дату народження, місце проживання; звідки дитина була примусово переміщена та за яких обставин; була вона з батьками чи у супроводі інших осіб; останнє відоме місце її знаходження або поточне місце перебування; особливі прикмети дитини; контакти батьків або родичів дитини, а також особи, яка повідомила про депортацію.

2. Записуйте всю зібрану інформацію відразу після її отримання, аби зберегти хронологію подій.

3. Якщо є фото дитини, фото/відео підтвердження депортації дитини – невідкладно повідомляйте про це НІБ на електронну пошту: [email protected] або заповнивши відповідну форму на сайті: https://childrenofwar.gov.ua.

4. ВАЖЛИВО! Якщо з вами на зв’язок вийшли особи, які супроводжують дитину (батьки, родичі) – порадьте їм звертатись до дипломатичних установ країн-партнерів або України (у разі їх роботи на території країни перебування), міжнародних місій таких як Міжнародна організація з міграції (МОМ), Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA), ЮНІСЕФ, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, УВКБ ООН (Агентство ООН у справах біженців).

Куди повідомляти?

1) НІБ:
• цілодобова гаряча лінія: 16-48 та +38 (044) 287-81-65;
• за допомогою чатботів у Telegram та у Viber @nib_uncp_bot;
• через заповнення форм, розміщених за посиланнями: https://nib.gov.ua та https://childrenofwar.gov.ua;

2) Мінреінтеграції: 15-48;

3) Офіс Генерального прокурора https://warcrimes.gov.ua;

4) Служба безпеки України: 0 800 501 482;

5) Національна поліція: 102;

6) Підрозділи ювенальної поліції – телеграм канал @poshukditei_bot.