burger

Уряд розробив план дій з відновлення деокупованих територій

Опубліковано 17 Листопада 2022 року, о 21:10

Про це розповіла Віцепрем’єрка  Ірина Верещук під час свого пресбрифінгу в Медіацентрі «Україна».

План формувався на живому досвіді – у процесі активного звільнення українських міст і сіл протягом останніх 2 місяців. За цей час Координаційний штаб з питань деокупованих територій, який очолює посадовиця, сформував алгоритм першочергових дій.

«Коордштаб доручив Мінреінтеграції розробити план дій органів державної та місцевої влади під час деокупації. Також ми отримали доручення Прем’єр-міністра України нормативно врегулювати питання життєдіяльності деокупованих територій. Наразі маємо готовий проєкт плану, і сподіваюсь, що наступного тижня він вже буде ухвалений Урядом», – розповіла Ірина Верещук.

У проєкті — 168 заходів, які забезпечать відновлення звільнених регіонів. Ключові напрями:

●  відновлення діяльності місцевої влади, територіальних підрозділів органів державної влади;

●  відновлення казначейського обслуговування;

●  організація надання медичної, соціальної, інших видів допомог, виплати пенсій;

●  відновлення інфраструктури: електро-, газо- та водопостачання;

●  забезпечення населення харчовими продуктами та ліками;

●  забезпечення правопорядку.

Головними виконавцями визначені військові адміністрації або органи місцевого самоврядування, оскільки саме вони краще знають потреби та ситуацію в кожному з випадків.

«Ми опублікуємо план дій одразу після його ухвалення. Щоб всі побачили й мали такий дороговказ: і місцева влада та мешканці на ДОТ, і міжнародні гуманітарні організації, що нам допомагають, і наші співвітчизники, які поки що знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Всі побачать: українська влада має план, як будуть відновлюватись території після звільнення», – зауважила Ірина Верещук.