burger

Як прописати новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?

Опубліковано 21 Листопада 2022 року, о 16:24

На гарячу лінію Мінреінтеграції почастішали звернення внутрішньо переміщених осіб, які нещодавно стали батьками. Серед питань, які їх турбують, – як прописати дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?

За законом, мама й тато зобов’язані це зробити протягом 3 місяців з дня народження дитини.

Роз’яснюємо:

Місцем проживання дитини до 10 років є місце реєстрації її батьків (усиновлювачів чи опікуна). Тож прописати її можна лише за адресою батька або матері. При цьому згода власника чи інших осіб, які проживають у такому житлі, не потрібна.

Однак, якщо батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, прописати новонароджену дитину разом із ними не вдасться.

Натомість батьки можуть задекларувати своє нове місце проживання без зняття з реєстрації попереднього. І вже після цього прописати дитину.

Отримати таку послугу можна в електронному вигляді через портал «Дія». Щоправда, інформація про житло має бути розміщена у Реєстрі нерухомості, а майно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності.