burger

Як уберегтися від травмування взимку: прості поради

Опубліковано 19 Грудня 2022 року, о 18:28

Декілька рекомендацій, які допоможуть уберегтися від падіння та травм на льоду.

1. Для пересування під час ожеледиці обирайте взуття з протектором або пористою підошвою для кращого зчеплення з поверхнею. Уникайте високих підборів.

2. Ступаючи по слизькій поверхні, не тримайте руки у кишенях. Вони мають бути вільними для балансування й утримання рівноваги.

3. В умовах ожеледиці не йдіть швидко та не робіть великих кроків. Ноги злегка розслабте в колінах, ступайте впевнено на всю підошву.

4. Якщо відчуваєте, що повністю втратили рівновагу, спробуйте згрупуватись і присісти – це зменшить висоту падіння, а відтак і силу удару.

5. Безпечніше падати на бік, в жодному разі не слід приземлятися на витягнуті руки.

6. При спуску по слизьких сходах ступні варто ставити уздовж сходинок, щоб зберегти рівновагу й не впасти. Якщо є поручень, тримайтеся за нього.

7. Рухаючись по слизьких  тротуарах, тримайтеся якомога далі від проїжджої частини. Цим ви убезпечите себе від раптового зісковзування на дорогу та ймовірного потрапляння під колеса автомобіля.

8. Будьте уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте: за таких погодних умов значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.