burger

Законопроєктна робота Мінреінтеграції у 2022 році

Опубліковано 31 Грудня 2022 року, о 10:43

Цього року за участі Мінреінтеграції було розроблено та подано Урядом до парламенту законодавчі ініціативи, які покликані забезпечити дотримання прав та законних інтересів громадян в умовах збройного конфлікту з рф.

Варто згадати три ключових законопроєкти, які наразі очікують на розгляд парламентом.

1. Застосування міжнародного гуманітарного права в Україні

Міністерство спільно з народними депутатами України розробило законопроєкт (реєстр. № 8268), що визначає правові засади застосування норм міжнародного гуманітарного права в Україні, а також превентивні механізми його забезпечення. Визначено порядок контролю за дотриманням норм гуманітарного права під час і після завершення збройного конфлікту, зокрема запровадження нових інститутів контролю на рівні як виконавчої, так і законодавчої гілок влади.

2. Протидія російській паспортизації

Кабінет Міністрів України подав до парламенту розроблений Мінреінтеграції законопроєкт (реєстр. № 8052), яким пропонується запровадити кримінальну відповідальність, зокрема, за набуття в умовах воєнного стану публічними службовцями громадянства держави-агресора, за здійснення примусової паспортизації, а також за публічні заклики до таких дій.

3. Удосконалення відповідальності за колабораціонізм

Для того, щоб люди, які вимушені залишатися на тимчасово окупованій території й провадити там господарську діяльність, не притягувались до відповідальності за колабораціонізм, Мінреінтеграції розроблені та внесені Урядом до парламенту проєкти законів (реєстр. № 7646 і № 7647).

Так, пропонується чітко визначити, провадження якої діяльності на ТОТ не підпадає під колабораціонізм. Зокрема, це діяльність, спрямована на забезпечення життєдіяльності населення на тимчасово окупованих територіях. Крім того, не буде караною діяльність на ТОТ, якщо вона здійснювалася під тиском окупаційних органів.