burger

Мінреінтеграції повідомляє про проведення електронних консультацій

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє про проведення громадських публічних обговорень проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року».

Метою проекту акта є зниження впливу негативних наслідків внутрішнього переміщення, зумовленого збройною агресією проти України, на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, шляхом запровадження комплексних та дієвих механізмів державного реагування на виклики, які виникають з моменту прийняття  особою  рішення про переміщення, в ході її соціальної адаптації та інтеграції в  приймаючий громаді, а також в разі добровільного  повернення особи до попереднього місця проживання та  її реінтеграції.

Триваюча з лютого 2014 року збройна агресія проти України, тимчасова окупація частини території України призвели до появи великої кількості  внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО). Вони не мають змоги повернутися до покинутого місця проживання через пошкодження чи руйнування житла, знаходження його на окупованій території чи території ведення бойових дій.

Враховуючи зазначене, тривалий час основним вектором державної політики щодо внутрішнього переміщення була інтеграція ВПО за новим місцем проживання. Втім, повномасштабне вторгнення Російської Федерації після 24 лютого 2022 року спричинило різке збільшення кількості ВПО, яке складно спрогнозувати через непередбачуваність військових дій та актів терору з боку РФ.

У зв’язку з цим існує необхідність вдосконалення державної політики у сфері внутрішнього переміщення з метою комплексного врегулювання питань інтеграції ВПО в приймаючих громадах.

Проектом акта пропонується затвердити:

  • Стратегію державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року;
  • операційний план реалізації Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення  на період до 2025 року.

Письмові пропозиції та зауваження до проекту розпорядження прохання подавати пріоритетно в електронній формі за електронною адресою: [email protected] або за поштовою адресою: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186 до 24 лютого 2023 року.

Контактна особа в Міністерстві – державний експерт експертної групи внутрішньо переміщених осіб Директорату у справах внутрішньо переміщених осіб та тимчасово окупованих територій Вітюк Олександр Олегович, тел. (044) 355-14-58.

Нагадуємо, що відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996, анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.