burger

Опікуючись українцями за кордоном, ми підтримуємо їхній зв’язок з Україною

Опубліковано 17 Лютого 2023 року, о 10:30

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася чергова нарада щодо проблемних питань українців, які перебувають у Польщі у зв’язку з військовою агресією росії.

Учасники обговорили законопроєкт, який врегулює механізм отримання української пенсії за кордоном, в тому числі й у Польщі. Зокрема, йдеться про спрощення процедури ідентифікації особи. Проєкт найближчим часом буде поданий до Кабміну для його подальшого внесення в парламент.

Також розглядалися питання виплат допомоги при народженні дитини, коли така дитина з’явилась на світ за межами України. Наразі для призначення вказаної допомоги батьки мають особисто звернутися до органу соціального захисту в Україні, що через перебування за кордоном не завжди можливо.

Для вирішення проблеми Мінсоцполітики розробило проєкт нормативно-правового акта, згідно з яким один із батьків може з-за кордону надіслати заяву на призначення допомоги до органу соцзахисту в Україні. До такої заяви мають додаватись документи про народження дитини, які видаються в країні перебування і легалізуються в установленому порядку.

«Українці за кордоном мають відчувати зв’язок з українською державою. Наше завдання як влади – залишатися опорою для найбільш вразливих: стареньких, матерів з дітками. Особливо це стосується дітей: опікуючись їхнім добробутом там, ми підтримуємо їхній зв’язок з Україною», – резюмувала Ірина Верещук.