burger

НІБ актуалізує дані про цивільних заручників у російському полоні

Опубліковано 22 Лютого 2023 року, о 16:32

Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції веде Реєстр оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора. Цей реєстр також окремо містить інформацію про полонених мирних (цивільних) осіб, яких було незаконно затримано державою-агресором.

За дорученням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук НІБ проводить перевірку й актуалізацію даних про цивільних заручників у російському полоні. З цією метою НІБ збирає, зіставляє й аналізує дані різних державних органів, громадських організацій та інших джерел.

На сьогодні в реєстрі цивільних заручників Національного інформаційного бюро всього по Україні зафіксовано 963 цивільних заручники.

Але насправді таких людей набагато більше – як тих, що потрапили в полон до 24 лютого 2022 року, так і тих, що стали заручниками вже з початком повномасштабного російського вторгнення.

Саме тому Мінреінтеграції проводить аудит списків цивільних заручників для уточнення їх кількості й інших даних стосовно українських цивільних у російському полоні.

Для проведення аудиту НІБ направив дотичним державним органам і громадським організаціям відповідні запити на надання даних.

Нагадаємо, що перемовинами про повернення цивільних заручників займається Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.