burger

Вступники з ТОТ зможуть проходити всі етапи вступної кампанії дистанційно

Опубліковано 2 Березня 2023 року, о 10:10

Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити всі етапи вступної кампанії дистанційно без складання національного мультипредметного тесту (НМТ), повідомили в Міносвіти України.

З міркувань безпеки НМТ відбуватиметься протягом 1 дня. Тимчасові екзаменаційні центри для складання тесту функціонуватимуть на підконтрольній Україні території.

Також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах. Це дозволить співгромадянам, які знайшли притулок за кордоном, вступати в українські навчальні заклади.

Зазначимо, що для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

У МОН наголошують, що всі пільги та пільгові категорії будуть збережені. Зокрема, для жителів тимчасово окупованих територій. Крім того, вони зможуть укласти договір про здобуття освіти впродовж 3 місяців після початку навчання.

Наразі триває другий етап переведення на навчання за державним замовленням пільговиків, які зараховані до закладів фахової передвищої та вищої освіти до 2021 року включно. Йдеться про жителів особливо небезпечних територій, дітей загиблих захисників України, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Загалом у 2022 році понад 21 тисяча здобувачів освіти отримали дозвіл для переведення на навчання за державним замовленням.

Застосування цьогорічних пільг для жителів особливо небезпечних територій буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні.