burger

В Україні запускають грантові програми для ветеранів на власний бізнес

Опубліковано 8 Квітня 2023 року, о 11:00

Уряд розширює проєкт єРобота та запускає нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу, повідомляють у Мінекономіки.

Хто має право отримати грант?

Гранти можуть отримати ветерани, а також – другий із подружжя захисника на розвиток сімейного бізнесу.

На що надається грантова допомога? 

На придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення і транспортних засобів, необхідних для реалізації бізнес-проєкту. А також – на закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами.

Які грантові програми пропонуються та на яких умовах?

– 250 тис. гривень – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни. Умова: створення одного робочого місця;

– 500 тис. гривень – для члена сім’ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни. Умова: створення двох робочих місць;

– 1 млн гривень – для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки. Умови: створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.

Важливо. Гранти на 500 тис. гривень та 1 млн гривень надаватимуться за умови співфінансування у співвідношенні 70/30. Отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Коли та як можна подати заяву на отримання?

Заяви на отримання грантів можна подавати з 10 квітня через портал Дія.

Чи є додаткові опції програми? 

Отримувачі грантів за бажанням зможуть безоплатно пройти навчання з питань підприємництва й отримати консультації у регіональних центрах зайнятості.