burger

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкти щодо спрощення умов погашення споживчих кредитів

Опубліковано 11 Квітня 2023 року, о 16:09

Йдеться про розроблені Мінреінтеграції та внесені Урядом законопроєкти 9051  і 9052. Ними спрощуються умови погашення окремих споживчих кредитів для ВПО й осіб, що проживають на уражених війною територіях.

Насамперед це позики на лікування, ремонт житла, придбання побутової техніки, навчання тощо. Вони не передбачають заставу, але мають надвисоку процентну ставку – 50-100% річних. Виплата таких кредитів для позичальників, які проживають або виїхали з територій ведення бойових дій чи ТОТ, є надскладною.

Законопроєктами пропонується на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього запровадити механізм обов’язкової реструктуризації. Він діятиме за таких умов:

– якщо державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача і членів його сім’ї;

– якщо споживач або член його сім’ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу не перевищує дві мінімальні зарплати.

При цьому позичальники повинні перебувати на обліку ВПО, постійно проживати або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи ТОТ, не мати простроченої заборгованості станом на 24 лютого 2022 року.

Законопроєкти також встановлюють заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період воєнного стану і протягом 30 днів після нього.

Мінреінтеграції висловлює щиру вдячність народним депутатам за підтримку зазначених законопроєктів.