burger

Як відшкодувати витрати на правову допомогу особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

Опубліковано 27 Квітня 2023 року, о 16:50

Звернутися за відшкодуванням витрат на професійну правову допомогу мають право особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України, та члени їхніх сімей.

Факт позбавлення свободи таких осіб встановлює відповідна Комісія, що працює при Мінреінтеграції. Звернутися до Комісії можна особисто або через законного представника чи члена сім’ї.

З формою заяви та переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.

У разі встановлення зазначеного факту Комісія також може ухвалити рішення про виплату коштів для відшкодування витрат на професійну правову допомогу вказаним особам. Наразі максимальний розмір відшкодування – 53 680 гривень.

Щоб отримати кошти, необхідно подати до Мінреінтеграції відповідну заяву  та підтверджуючі документи або відомості. Наприклад, договір з адвокатом, розписки або інші відомості, які можуть обґрунтовано свідчити про надання правової допомоги. Як це зробити, дивіться в інфографіці.