burger

Кінбурнська коса: українське місце сили й таємниць 

Опубліковано 21 Травня 2023 року, о 17:30

Кінбурнська коса – прадавня природна зона, що розташована у Миколаївській області. Нині ця територія залишається під окупацією ворога, однак місцеві завзято чинять опір, а ЗСУ наближають час звільнення.

Кінбурнська коса має давню історію – перші згадки про неї датуються XV століттям. Тоді була побудована фортеця Кілбурун, звідки й пішла назва території.

Ця зона зберігає свої таємниці. Частина площі вкрита непроглядними лісами, що ростуть там ще з V століття до нашої ери. Навіть гіди, які проводять екскурсії, не радять туристам туди навідуватися.

Кінбурнська коса багата на унікальні природні явища. Затока, де зустрічаються Чорне море і Дніпро-Бузький лиман, рожеві та глиняні озера, реліктові гаї – все це зберігає у собі глибоку пам’ять.

Територія коси є не тільки феноменом природи, а й справжнім щитом. Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну коса відіграла важливу роль під час битви за Миколаїв.

Ми віримо, що зовсім скоро українці зможуть знову побачити всю красу Кінбурнської коси на власні очі та доторкнутися до прадавньої історії.