burger

Духовна реінтеграція – важлива складова відновлення звільнених територій

Опубліковано 25 Травня 2023 року, о 17:16

В Будинку Уряду відбулася нарада, присвячена духовній реінтеграції на звільнених територіях України. Захід пройшов під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук. У ньому взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій.

Ірина Верещук наголосила, що у період воєнних випробувань релігійні питання є дуже чутливими й водночас важливими для держави.

Адже зараз Україна веде боротьбу не лише за свої території, а й за серця та думки людей. Саме тому варто завчасно готувати кадровий резерв духовенства для здійснення релігійної діяльності на звільнених територіях. А також – забезпечити духовенству рівний доступ до засобів масової інформації.

Говорили й про стан церковного майна на тимчасово окупованих територіях, яке було захоплено агресором. Представники державної влади запевнили духовенство, що після деокупації церковне майно обов’язково буде повернуто первинним законним власникам.

Також актуальним є питання ведення реєстру церков та церковного майна на деокупованих та тимчасово окупованих територіях. Очільникам єпархій було запропоновано підготувати список пошкодженого і зруйнованого церковного майна.

«Це дасть можливість провести звірку з відповідним реєстром, який веде Мінкульт, оцінити масштаби збитків, завданих російською агресією, та розпочати пошук донорів для відновлення церковних і культових споруд на ДОТ», – додала Віцепрем’єрка.

Крім того, було запропоновано створити постійно діючу робочу групу з представників центральних органів влади та релігійних організацій. Цей орган має забезпечити координацію на рівні обласних військових адміністрацій та країни загалом у питаннях духовної реінтеграції на звільнених територіях.