burger

Корисні онлайн-сервіси для отримання соціальних послуг

Опубліковано 21 Червня 2023 року, о 15:30

В Україні отримати соціальні послуги можна за допомогою цифрових сервісів, інформує Міністерство соціальної політики. Особливо це корисно тим українцям, які через війну вимушені були залишити свої домівки та переїхати у безпечні регіони країни.

Тож нагадуємо, які саме послуги можна отримати в онлайн-форматі:

• Оформити статус ВПО та подати заяву на виплату грошової допомоги на проживання

Оформити статус дистанційно можна у застосунку та на порталі Дія. У сервісі також є можливість змінити адресу фактичного проживання ВПО або скасувати статус ВПО.

Роз’яснення на найбільш поширені питання щодо ВПО можна знайти за посиланням.

• Оформити пенсію

Це можна зробити на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Алгоритм дій доступний за посиланням.

• Оформити субсидію

Оформити субсидію онлайн можна на сайті Мінсоцполітики у рубриці «Е-Сервіси» (інструкція), на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (інструкція) та на порталі Дія.

• Призначення соціальної допомоги при народженні дитини

Подати заявку онлайн може один із батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк, скориставшись розділом «Допомога при народженні дитини».

• Свідоцтво про народження дитини

Зареєструвати факт народження дитини в режимі онлайн можна за допомогою сервісу єМалятко. Також сервіс дає змогу замовити низку інших державних послуг, необхідних для дитини. Для отримання послуг знадобиться номер медичного висновку або судового рішення про встановлення факту народження дитини.