burger

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулося чергове засідання Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану

Опубліковано 24 Червня 2023 року, о 14:59

У засіданні взяли участь представники Мінреінтеграції, МОЗ, Мінсоцполітики, Нацсоцслужби, Національного інформаційного бюро, Офісу Генпрокурора, Нацполіції, інших органів центральної та місцевої влади.

Обговорювали питання статусних дітей, тобто дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, заслухали інформацію щодо статусних дітей, які перебувають у медичних закладах.

Ірина Верещук наголосила: відповідальні служби мають не просто збирати статистичні дані, а й ретельно їх аналізувати. Для того, щоб розуміти процеси, координувати дії та вчасно реагувати на проблеми.

Посадовиця доручила відповідним службам взяти під особливий контроль всі усиновлення, які відбуваються під час війни. Перевірити дотримання цієї процедури й облік. Перш ніж віддавати дитину під опіку – ретельно перевіряти сім’ю, умови проживання та інші фактори.

Також підіймалося питання дітей, які наразі перебувають у Польщі й Туреччині. Присутні наголосили на тому, що у разі повернення в Україну вони обов’язково мають бути взяті під соціальний супровід відповідальних служб.

«Всі області також мають підготувати вичерпну інформацію щодо того, скільки дітей виїхало за кордон, скільки планується створити прийомних сімей для їх повернення, скільки з них будуть поміщені в інституційні заклади тощо. Загалом кожна область має впроваджувати свою регіональну політику щодо повернення дітей, які наразі знаходяться за кордоном», – резюмувала Ірина Верещук.