burger

Розпочинається впровадження інституту помічника ветерана

Опубліковано 1 Липня 2023 року, о 11:30

Пілотний проєкт стартує у чотирьох областях — Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській.

 Про це йшлося на нараді Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

 У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінветеранів, Мінсоцполітики, Мінфіну, обласних військових адміністрацій.

В тому числі, учасники наради обговорили стан реалізації постанови Кабміну про експериментальний проєкт щодо запровадження інституту помічника ветерана у системі переходу від військової служби до цивільного життя.

 Йдеться про фахівців, які допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту. За принципом «рівний-рівному», тобто пріоритет у відборі надаватиметься людям, які мають схожий життєвий досвід.

 Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Один із таких центрів вже відкрито у місті Дніпро на базі Університету митної справи та фінансів. Також вже розроблені спеціальні навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.

 Зазначимо, що подати онлайн заявку на конкурс на посаду помічника ветерана та ознайомитися з більш докладною інформацією про проєкт можна за посиланням.