burger

Хто може бути свідком при проведенні процедури встановлення особи

Опубліковано 26 Липня 2023 року, о 13:58

Українці, які виїхали з тимчасово окупованих територій і мають необхідність вперше оформити паспорт громадянина України або відновити втрачений, повинні пройти процедуру ідентифікації. Вона може проводитися із залученням свідків у режимі відеоконференцзв’язку. 

Питання щодо переліку осіб, які можуть виступати свідками, порушувалось під час засідань Координаційного штабу з питань забезпечення повернення в Україну громадян із ТОТ.

З цього приводу у Державній міграційній службі надали роз’яснення. Отже, свідками можуть бути:

· дієздатний член сім’ї особи;

· близька особа або сусід, які досягли 14-річного віку.

У ДМС уточнюють, що відповідно до законодавства такими особами можуть виступати: чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний і двоюрідний брати, рідна і двоюрідна сестри, рідний брат і сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, онук, онучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, колишня дружина/чоловік, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.

Важливо! Для підтвердження того, що особа є членом сім’ї або близькою людиною, надаються документи, які підтверджують особу та цей факт (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, рішення суду й інші документи).

Також до процедури встановлення особи можуть залучатися іноземці й особи без громадянства. При цьому така людина повинна мати при собі один із наведених документів:

– дійсний паспортний документ іноземця;

– документ, що посвідчує особу без громадянства (посвідка на тимчасове чи постійне проживання);

– посвідчення шукача притулку або посвідчення особи, якій надано додатковий захист.

Увага! Іноземні документи пред’являються з перекладом на українську мову та засвідчуються нотаріально.