burger

Ірина Верещук провела засідання Коордштабу з питань ВПО

Опубліковано 29 Липня 2023 року, о 13:30

Під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук відбулося засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

 У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінсоцполітики, Мінветеранів, Мінфіну, Міноборони, МЗС, Пенсійного фонду, обласних військових адміністрацій, Товариства Червоного Хреста України, інших відомств та організацій.

 Серед інших питань, учасники засідання обговорили виплати за програмою «Прихисток», якою передбачена компенсація за безкоштовне надання тимчасового житла внутрішнім переселенцям. Вона виплачується у розмірі 450 гривень на місяць за розміщення одного ВПО у теплий період року та 900 гривень — під час опалювального сезону.

 Як повідомила очільниця Мінреінтеграції, вже виплачено відповідні компенсації за березень та квітень поточного року на загальну суму понад 360 мільйонів гривень. Таким чином, виплати за прихисток ВПО отримали майже 200 тисяч власників житла. Крім того, на наступному тижні має розпочатися фінансування компенсацій за прихисток переселенців у травні.

 Також на особливому контролі Коордштабу залишається питання виплат ВПО. Йдеться про щомісячну держдопомогу на проживання у розмірі 3 тис. гривень особам з інвалідністю й дітям і 2 тис. гривень для решти внутрішньо переміщених осіб.

 Наразі вже повністю профінансовано виплати ВПО за липень на загальну суму понад 6,3 млрд грн.