burger

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася нарада щодо реалізації Плану дій Bring Kids Back UA

Опубліковано 19 Жовтня 2023 року, о 14:36

Обговорювали захист прав дітей, примусово переміщених на ТОТ або незаконно депортованих за межі України. Зокрема, можливі заходи щодо встановлення їхнього місцезнаходження і повернення на підконтрольну Україні територію, виявлення фактів незаконного усиновлення тощо. 

Йшлося також про важливість фіксації злочинних дій рф стосовно відмови повертати українських дітей.

У засіданні щодо реалізації Плану дій Bring Kids Back UA взяли участь представники Офісу Президента України, Офісу Генерального прокурора України, центральних органів виконавчої влади, силових відомств, а також ЮНІСЕФ в Україні.

Присутніх поінформували про те, що від часу запровадження воєнного стану і до середини жовтня 2023 року до Нацполіції надійшло 18 967 звернень про безвісне зникнення українських дітей.

«Тож нам потрібне державне рішення щодо їх евакуації. Перш за все, статусних дітей, які перебувають у межах населених пунктів, що не контролюються українською владою», – наголосила Віцепрем’єрка Ірина Верещук.

Посадовиця зазначила, що дуже важливо отримати всю інформацію про них. І цьому мають посприяти міжнародні партнери. Представниця ЮНІСЕФ в Україні підтвердила готовність організації допомогти розробити механізми евакуації та співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами.

Крім того, учасники засідання акцентували на тому, що для безпечного повернення дітей слід подбати про комфортні умови для них. А також підготувати належні психологічну, медичну та матеріальну підтримку.