burger

Переможцям програми «Власна справа» буде виплачено 1,2 мільярда гривень грантових коштів

Опубліковано 20 Жовтня 2023 року, о 14:07

Від початку року майже 5000 українців стали переможцями програми «Власна справа». Вони отримають від держави 1,2 мільярда гривень грантових коштів на започаткування й розвиток бізнесу. Загалом від старту програми держава інвестувала у розвиток малого бізнесу через мікрогранти 1,7 мільярда гривень. Про це йдеться на Урядовому порталі. 

За результатами крайньої, сімнадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти переможцями визнано 307 українців. Вони отримають 72,6 мільйона гривень на старт або розширення свого бізнесу. 

З них – 53% жінок і 47% чоловіків. Найбільше грантоотримувачів із Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Київської, Житомирської областей. 

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці сімнадцятої хвилі, є:

• оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів;

• переробна промисловість;

• тимчасове розміщення й організація харчування;

• охорона здоров’я та надання соціальної допомоги.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. 

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Українці, які отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8000 нових робочих місць.