burger

Спеціальний Коордштаб працює над забезпеченням виїзду громадян із ТОТ

Опубліковано 20 Жовтня 2023 року, о 9:05

Рік тому, 18 жовтня 2022 року, рішенням Уряду було створено Координаційний штаб з питань забезпечення виїзду громадян України з тимчасово окупованих територій через територію третіх країн в Україну. Його очолює Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук. 

Пріоритетним завданням Коордштабу є напрацювання рішень, які сприятимуть виїзду українців з ТОТ через інші країни на підконтрольну територію. 

У межах роботи штабу було розроблено низку важливих нормативно-правових актів. Значна їх частина спрямована на організацію процесу отримання та відновлення документів, що посвідчують особу й підтверджують громадянство України. Адже багато наших співгромадян на ТОТ мають проблеми з документами. 

Також Коордштабом ініційовано низку законопроєктів, які були підтримані Урядом та наразі передані до Верховної Ради:

• законопроєкт № 9069 щодо особливостей державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися на територіях тимчасової окупації;

• законопроєкт № 9579, який врегульовує питання зарахування строку відбування покарань на ТОТ;

• законопроєкт № 9673, яким передбачено, що видані окупаційною владою документи про смерть особи на ТОТ не можуть бути підставою для закриття кримінальних проваджень.

У постійному фокусі уваги членів Коордштабу перебуває питання відкриття та роботи відокремлених підрозділів Державної міграційної служби України в країнах Європи та Туреччині для оформлення або видачі необхідних документів громадянам України. А також – питання забезпечення допомоги у поверненні на Батьківщину співгромадян, які опинилися за кордоном у складних життєвих обставинах.