burger

Комісія з питань встановлення факту полону: проміжні підсумки роботи

Опубліковано 17 Листопада 2023 року, о 11:15

Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо роботи Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Комісія була створена на виконання Закону № 2010-ІХ, який набрав чинності 19 листопада 2022 року. До її складу входять 18 членів (5 із яких – представники громадських організацій). Комісія функціонує при Мінреінтеграції.

На сьогодні проведено 8 засідань Комісії. За їх результатами встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (3574 військових та 763 цивільних). З яких 1953 – звільнені з полону.

За результатами засідань Комісії відповідні дані вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Адміністратором цього Реєстру визначено Національне інформаційне бюро, яке належить до сфери управління Мінреінтеграції.

За результатами роботи Комісії Мінреінтеграції здійснює виплати одноразової та щорічної державної грошової допомоги. Таким чином, з початку поточного року вже виплачено 422 мільйони гривень звільненим з полону, а також родинам військовополонених, цивільних заручників і політвʼязнів.

Для отримання зазначеної державної грошової допомоги потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій та переліком необхідних документів можна ознайомитись за посиланням.