Вперше в Україні Чернівецька область започаткувала проведення днів ментального здоров’я у громадах. Це стало можливим за сприяння Координаційного центру підтримки цивільного населення.
Вказана ініціатива передбачає тренінги для дітей та дорослих, консультування із психоемоційного розвантаження, а також інтерактиви для всіх верств населення.
Також у співпраці з регіональним координатором українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоров’я для України» проводяться тренінги на тему: «Охорона психічного здоров’я».
З метою інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя області організовуються ярмарки вакансій «Живи і працюй в Україні».
Крім того, Координаційні центри здійснюють виїзні приймання. До них звернулися вже майже 600 громадян. Усі питання вирішуються оперативно й результативно.
Наразі організовано роботу Коордцентрів при районних військових адміністраціях та у 42 сільських, селищних і міських радах Чернівеччини. Задля розв’язання проблемних питань вони співпрацюють із міжнародними організаціями та громадськими об’єднаннями.
Куди можуть звернутися ВПО й інші постраждалі від збройної агресії рф у Чернівецькій області:
1. Сторінка Координаційного центру підтримки цивільного населення Чернівецької ОВА у Facebook.
2. Сторінка Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА у Facebook.
3. Анкети потреб цивільного населення за посиланнями:
4. Гаряча лінія ОВА: 0 800 335 047.
Нагадаємо, за ініціативи Мінреінтеграції Координаційні центри діють при кожній ОВА. Їхня діяльність спрямована на підтримку та надання допомоги постраждалому населенню, зокрема ВПО, ветеранам, людям з інвалідністю, членам сімей загиблих захисників.