burger

Понад 100 цивільних українців утримуються росією без винесення обвинувачення – Кримська правозахисна група

Опубліковано 16 Січня 2024 року, о 16:23

Росія утримує понад 100 цивільних українців без винесення обвинувачення. Серед них є жителі тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей.

Про це заявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Правозахисниця зазначила, що станом на 12 січня за міжнародними стандартами верифіковано лише 53 людини. Список цих людей вже передали незалежній комісії ООН з розслідування злочинів в Україні.

Втім, виявити кількість людей, яких утримують без обвинувачення, дуже важко. Оскільки їхні прізвища не фігурують на жодному судовому сайті, вони позбавлені адвокатів. Частину з них постійно перевозять, а декого вивезли в росію.

Скрипник нагадала, що серед утримуваних – іспанський волонтер Мар’яно Гарсіа Калатаюда та міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. Наразі вони перебувають у СІЗО Сімферополя.

Своєю чергою керівник пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко зазначив про тисячі українців, яких росія незаконно утримує в заручниках.

Їх видають за військовополонених, а тому повертати таких людей надзвичайно складно. При цьому росіяни не мають ніякого юридичного підґрунтя для того, щоб тримати цих людей у тюрмах.