burger

У 2024 році ООН надасть допомогу Україні на 4,2 мільярда доларів США для подолання гуманітарних наслідків війни

Опубліковано 16 Січня 2024 року, о 9:05

15 січня 2024 року в Палаці Націй у Женеві заступник Генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс та Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді спільно з Віцепрем’єр-міністром України Іриною Верещук представили стратегічні плани гуманітарної діяльності ООН в Україні у 2024 році на суму 4,2 мільярда доларів США.

Передбачається, що реципієнтами відповідної допомоги впродовж року стануть 8,5 мільйонів найбільш постраждалих осіб в Україні, а також 2,3 мільйона українців, які були змушені переміститися за кордон у результаті російської агресії.

Організації системи ООН продовжать надавати фінансову, продовольчу, консультативно-правову допомогу, а також допомогу із житлом, розмінуванням, доступом до базових послуг у сфері освіти та охорони здоров’я тощо.

У своєму зверненні до учасників заходу Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук висловила вдячність ООН та донорській спільноті за надану допомогу й закликала продовжити життєво важливу допомогу постраждалому населенню.

Представниця України зосередила увагу держав-членів ООН та гуманітарних організацій на такому:

– Російська війна спричинила одну з найбільших за своїми масштабами гуманітарних криз у світі.

– Від початку повномасштабного вторгнення Україна визначила пріоритетом гуманітарне реагування й за широкої міжнародної підтримки змогла стабілізувати гуманітарну ситуацію.

– Водночас, з огляду на триваючу збройну агресію, розраховуємо на довгострокову підтримку гуманітарних зусиль нашої держави з боку міжнародної спільноти.

– Основні зусилля необхідно зосередити на подальшій допомозі внутрішньо переміщеним особам, громадянам, які після вимушеного переміщення повернулися до місць постійного проживання, мешканцям деокупованих територій України, а також таким найбільш вразливим категоріям громадян, як жінки, діти, літні люди, особи з інвалідністю.

– Гуманітарна криза на тимчасово окупованих територіях викликає серйозне занепокоєння та потребує міжнародної уваги.

– Майже 10 мільйонів громадян України відчувають посттравматичний стрес, пов’язаний із війною. Сподіваємось на подальшу активну підтримку ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Учасники дискусії дали високу оцінку гуманітарним зусиллям України у вкрай складних умовах триваючої війни, а також поінформували про подальші плани підтримки нашої держави, зокрема фінансові внески на гуманітарне реагування у 2024 році.

Цього ж дня відбулися зустрічі Ірини Верещук із заступником Генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітсом, Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді, Генеральним директором Міжнародної організації з міграції Емі Поуп, Генеральним директором Міжнародного Комітету Червоного Хреста Роберто Мардіні, Директором Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Стефано Тоскано, під час яких було обговорено пріоритети спільної діяльності з підтримки постраждалого населення.