burger

Українці на тимчасово окупованих територіях мають перебувати у фокусі постійної уваги світової спільноти

Опубліковано 20 Січня 2024 року, о 11:24

Про це Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук заявила під час прямого включення на телеканалі «Рада».

За словами посадовиці, це питання серед інших порушувалося під час її візиту до штаб-квартири ООН у Женеві. Зокрема, під час зустрічі з Верховним комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком.

Віцепрем’єрка пояснила, що два попередніх роки протидії російській агресії були складними. Насамперед увага приділялася гуманітарному реагуванню на потреби населення всередині країни, а також тим нашим співвітчизникам, які виїхали за кордон.

Водночас не меншої уваги потребують депортовані українці й ті, хто наразі перебуває на тимчасово окупованих територіях. Вони потерпають від грубих порушень прав людини й часом не мають доступу до елементарних благ.

ООН вже багато років опікується такими громадянами по всьому світу. В тому числі найбільш уразливими групами населення: внутрішньо переміщеними особами, біженцями, особами без громадянства та людьми, які опинилися в зонах воєнних дій. Тож цей досвід може стати в пригоді, щоб допомогти їм.

«Це питання ми обговорювали із Верховним комісаром ООН з прав людини Фолькером Тюрком. Дуже важливо, щоб понад 6 мільйонів українців, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях, постійно були у фокусі уваги світової спільноти», – наголосила Ірина Верещук.