burger

Україна і Канада запустили роботу Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Опубліковано 5 Лютого 2024 року, о 17:10

Її перше засідання відбулося в Києві, повідомляє сайт Президента України.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак подякував присутній на заході міністерці закордонних справ Канади Мелані Жолі за лідерство у цій важливій справі. Він додав, що повернення викрадених дітей є основою плану дій Bring Kids Back UA, ініційованого Володимиром Зеленським.

Присутнім було представлено установчий документ Міжнародної коаліції. Він визначає її мандат, цілі, керівні принципи та напрями діяльності. Зокрема, зазначено, що кожна держава може самостійно визначити сфери своєї діяльності або навіть узяти на себе лідерство з огляду на свій досвід, експертизу та ресурси.

Коаліція фокусуватиметься на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. Працюватиме над розробкою механізмів їх повернення. Братиме участь у відповідних дипломатичних переговорах та видачі всіх необхідних документів.

Важливою також є підтримка дітей після повернення, сприяння їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, надання необхідної реабілітаційної допомоги, забезпечення доступу до правосуддя тощо.

Під час засідання до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей офіційно приєдналися ще шість держав: Бельгія, Велика Британія, Данія, Коста-Рика, Нідерланди та Німеччина. Загальна кількість країн-учасниць нині становить 28.