burger

Аграрії, активи яких залишилися на ТОТ або в зоні активних бойових дій, зможуть заморозити повернення державного кредиту

Опубліковано 5 Березня 2024 року, о 16:59

Про напрацювання відповідних змін до постанови Кабміну повідомили учасники наради із проблемних питань аграрного бізнесу в умовах війни. Засідання відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.

Представник Мінагрополітики доповів про стан розроблення змін до Порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою КМУ від 25 серпня 2004 року № 1102. Зокрема, в частині відстрочення повернення кредитів аграріями.

Зміни стосуватимуться двох аспектів:

1. Аграрії з активами на небезпечних територіях, які отримали підтримку від держави, матимуть право відтермінувати повернення цього кредиту до деокупації або завершення активних бойових дій.

2. Заявки від фермерів будуть прийматися онлайн, через Державний аграрний реєстр. До того ж через цю електронну систему будуть видаватися і рішення.

Також було наголошено на тому, що це безвідсоткова позика від держави.

Наразі проєкт постанови – на етапі погодження центральними органами виконавчої влади. Після надання ЦОВВ висновків і зауважень Мінагрополітики направить його на розгляд до Уряду.

«Прошу всі залучені до цього процесу сторони не зволікати. Маємо усіма можливими способами захищати наших людей задля успішного післявоєнного відновлення аграрного бізнесу на звільнених територіях», – зазначила Віцепрем’єрка.