burger

Ветерани та члени їхніх родин отримають 21 мільйон гривень грантів від держави на розвиток бізнесу

Опубліковано 7 Квітня 2024 року, о 11:26

За підсумками п’ятої у 2024 році хвилі подачі заяв було визначено 47 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа». Держава інвестує в започаткування або розвиток їхнього бізнесу через гранти 21 мільйон гривень. Про це повідомляє Урядовий портал.

Серед переможців — 27 учасників бойових дій та 20 членів родин ветеранів. Зокрема, 37 учасників отримали грант розміром до 500 тисяч гривень, а 10 — до 250 тисяч гривень.

Найбільше отримувачів грантів з Івано-Франківської, Сумської, Тернопільської та Черкаської областей.

Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати свій бізнес грантоотримувачі: оптова та роздрібна торгівля, тимчасове розміщення й організація харчування, переробна промисловість та сільське господарство тощо.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий із їхнього подружжя можуть отримати такі гранти:
– до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
– до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30. Тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, а 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом із бізнес-планом.