burger

Віцепрем’єрка Ірина Верещук зустрілася з українською громадою у Бельгії

Опубліковано 17 Квітня 2024 року, о 18:21

Під час робочої поїздки до Брюсселя Віцепрем’єр-міністерка завітала до Українського центру, де провела зустріч з українською діаспорою. Також до заходу долучилися представники місцевих органів влади.

Ірина Верещук відповідала на запитання, які найбільше хвилюють українців у Бельгії. Зокрема, щодо шкільної освіти, соціальної допомоги, медичного обслуговування, працевлаштування тощо.

Також із громадою обговорили співпрацю українських організацій із місцевою владою.

Представники влади Брюсселя відзначили активність українських громадських організацій у Бельгії, їхню згуртованість і професійність.

Під час зустрічі порушувалися і проблемні питання щодо отримання юридичної допомоги та необхідності приїжджати в Україну для того, щоб оформити документи.

Крім того, говорили про можливість здійснення в онлайн-режимі процедури оцінки пошкодженого майна українських шукачів притулку, які прибули до Бельгії.

Зазначимо, що за два роки у спеціальному Центрі щодо надання статусу тимчасового захисту було зареєстровано понад 77 тисяч українців. Такий статус у Бельгії передбачає дозвіл на проживання, доступ до освіти, ринку праці, медицини та соціальних виплат.